Wenezuela wybiera prezydenta

Na następcę H. Chaveza namaszczony został przez postępowców N. Maduro

Dziś w Wenezueli odbędą się wybory prezydenckie.
Po śmierci Hugo Chaveza (nowotwór), głównymi kandydatami pretendującymi na urząd prezydenta są: Nicolás Maduro oraz Henrique Capriles Radonski.
Wstępne wyniki wyborów zostaną ogłoszone już dziś w nocy (czasu polskiego). Młodzi postępowcy w Polsce popierają zdecydowanie przyjaciela Hugo Chaveza – Nicolása Maduro.

Nicolás reprezentuje partię PSUV. Był on przyjacielem Chaveza oraz jego bliskim współpracownikiem. Maduro opowiada się za kontynuacją rewolucji boliwariańskiej i linii politycznej Chaveza.

Oczywiście, młodzi postępowcy z Polski popierają kandydaturę Maduro, gdyż reprezentuje on interesy wyzyskiwanych oraz klasy robotniczej Wenezueli.

Trzymamy za niego kciuki!
Drugim kandydatem jest Henrique Capriles Radonski. Reprezentuje on interesy burżuazji oraz warstw jej sojuszniczych. Opowiada się także za podporządkowaniem Wenezueli interesom USA.
Radonski „chce otworzyć Wenezuelę na świat i sprowadzić więcej inwestorów”. Kandydatura jego dofinansowywana jest przez USA, które widzą w nim godnego powiernika swych interesów.

Miejmy nadzieję, że Wenezuelczycy wybiorą właściwego kandydata.

Burmistrz1917.

Dodaj komentarz