XX-lecie rewolucyjnego ruchu młodzieżowego w kapitalistycznej RP

Aktyw PMP w Kudowie Zdroju spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem mieszkańców

Aktywiści Postępowej Młodzieży Polski uczcili w dniach 4-6 listopada br. XX-lecie rewolucyjnego ruchu młodzieżowego w kapitalistycznej Rzeczpospolitej.

Nasi poprzednicy założyli Komunistyczną Młodzież Polski dokładnie 7 listopada 1996 roku w Sudetach. Ówcześni młodzi działacze Związku Komunistów Polskich “Proletariat” nie przypuszczali zapewne nawet jak wyglądać będzie postępowy i demokratyczny ruch młodzieżowy dwadzieścia lat później.

Bartłomiej Zindulski, Marcin Adam, Paweł Jański, Beata Karoń, Katarina Ristić, Jarosław Dąbrowski – to nasi założyciele, ideowi i organizacyjni poprzednicy. Dzieło ich kontynuujemy z wielką pasją i 100% oddaniem sprawie socjalizmu oraz walki klas.

W 2009 roku doszło – jak do tej pory – do największej reorganizacji rewolucyjnego ruchu młodzieżowego. KMP przekształcone zostało w PMP. Zmieniliśmy nasz wizerunek, uwspółcześniliśmy hasła oraz styl działania. Niezmienne pozostało jednak najważniejsze: wierność ideałom ruchu robotniczego i przywiązanie do obrony naszych klasowych interesów.

Aktyw PMP przyjęty został bardzo pozytywnie przez mieszkańców miasta Kudowa Zdrój w woj. dolnośląskim. Podczas przemarszu przez miasto ze sztandarem PMP, spotkaliśmy się z wieloma bardzo przychylnymi uwagami i żywym zainteresowaniem – zwłaszcza młodych mieszkańców oraz naszych sympatyków.

Działacze postępowi przyjęci zostali w Willi Diament przy ul. Mariana Buczka, gdzie do białego rana toczyły się ożywione dyskusje o charakterze demokratycznym i rewolucyjnym.

Działacze PMP odwiedzili w czasie swego jubileuszu m.in. pomnik ku czci przyjaźni pionierów i harcerzy, znajdujący się tuż przy przejściu granicznym z Czechami.

Spotkania integracyjne upamiętniające kolejne rocznice ruchu młodzieżowego będą się odbywać w kolejnych latach w różnych częściach kraju.

Łukasz Czaja.

Post Author: lion_luk

2 thoughts on “XX-lecie rewolucyjnego ruchu młodzieżowego w kapitalistycznej RP

  lion_luk

  (08/11/2016 - 01:17)

  Visitor Rating: 5 Stars

  Anonymous

  (08/11/2016 - 09:31)

  Visitor Rating: 5 Stars

Comments are closed.