Bieżące działania PMP

Postępowa Młodzież Polski, jako część ogólnokrajowego ruchu postępowego, pozostaje jedną z najaktywniejszych organizacji lewicowych w Polsce.
W dziale tym zamieszczamy sprawozdania z naszych działań oraz akcji podejmowanych przez naszych sympatyków i zwolenników ruchu postępowego z Polski i zagranicy.
Zdjęcia plus krótki opis wydarzenia przesyłajcie na nasz adres: Ogólnopolski mail PMP
Oto niektóre z naszych przedsięwzięć z ostatnich lat:


28 lipca br. PMP w Zielonej Górze przeprowadziła akcję ulotkową w blokach. Celem naszym jest dotarcie z postępowym przekazem do jak najszerszego grona odbiorców.
Chodźcie z nami. Niech ziemia lubuska znów zatętni socjalistyczną energią!

Ruch POSTEP.ORG zorganizował w Łodzi I Festiwal „Postęp”, który odbył się w dniach 21-23 lipca. Celem naszym jest integracja postępowych działaczy i sympatyków z całej Polski. Za rok planujemy dokładnie takie samo przedsięwzięcie. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Z okazji Święta Odrodzenia Polski PMP w Łodzi odwiedziła Pomnik Czynu Rewolucyjnego, który upamiętnia Rewolucję 1905-1907 roku. Młodzi postępowcy dbają o zachowanie pamięci o wielkich dokonaniach rewolucyjnego ruchu robotniczego.
Niech żyje i zwycięża rewolucja socjalna!

Z okazji Święta Odrodzenia Polski 22 lipca, PMP wykonała też napisy o charakterze postępowym na terenie Kielc.
Nigdy nie zapominamy o dokonaniach naszych wielkich poprzedników! Niech żyje pamięć o wielkich zdobyczach Manifestu Lipcowego!

Z okazji Święta Odrodzenia Polski PMP w Łodzi przeprowadziła akcję ulotkową, która miała na celu propagowanie wiedzy historycznej na temat Manifestu PKWN (22 lipca 1944 r.) wśród mieszkańców tego miasta.
Rozeszło się dużo lewicowych ulotek, a przechodnie reagowali na nas bardzo pozytywnie.

Z okazji Święta Odrodzenia Polski PMP Londyn przeprowadziła w stolicy Wielkiej Brytanii akcję malowania napisów o treści postępowej i rewolucyjnej.
Celem przedsięwzięcia było dotarcie z naszym przekazem do jak najszerszej liczby imigranckich robotników z Polski na terenie UK.

21 lipca br. odbył się w Warszawie kolejny Zjazd PMP. Zgromadzeni w siedzibie FZZ „Metalowcy” delegaci PMP ustalili program oraz taktykę działalności na najbliższe dwa lata.
Chodźcie z nami!

PMP wzięła udział w proteście przeciw wizycie prezydenta USA, D. Trumpa w Warszawie. Protest odbył się 6 lipca br.
Nie ma naszej zgody na imperializm i nowe wojny rozpętywane przez armię USA!
Okupanci precz z polskiej ziemi!

PMP w Londynie (UK) wzięła dziś udział w manifestacji przeciwko rządowi Torysów oraz ich antyludowej polityce cięć socjalnych uderzających w klasę robotniczą. Protestujemy także przeciw kapitalizmowi, który bezpośrednio do takiej polityki prowadzi. Manifestacja 1 lipca br. zgromadziła ponad 100 tysięcy uczestników.

24 czerwca PMP wzięła udział w obchodach rocznicy Rewolucji 1905 roku w Łodzi. Tego dnia maszerowaliśmy ul. Piotrkowską, śpiewając postępowe pieśni.
Niech żyje rewolucja socjalna i wyzwolenie proletariatu! Niech żyje socjalizm!

23 czerwca br. w Łodzi Postępowa Młodzież Polski wraz z Czerwonymi Szeregami umieściła postępowy, demokratyczny i rewolucyjny banner na jednej z głównych tras miejskich.
Celem owej akcji było upamiętnienie rocznicy Rewolucji 1905 roku.
Niech żyje i zwycięża rewolucja socjalna. My nigdy nie zapominamy!

17.06.2017 r.: Postępowcy z Zielonej Góry meldują o rozniesieniu kolejnych rewolucyjnych ulotek. Zielonogórska postępowa młodzież działa 24 godziny na dobę!
Cel akcji – jak zwykle – dotarcie z postępowym i demokratycznym przekazem do miejscowej młodzieży i klasy robotniczej.

1 maja 2017 roku wzięliśmy m.in. udział w wiecu partii Zmiana na Placu Zamkowym w Warszawie. Zgromadzeni domagali się uwolnienia słynnego więźnia politycznego obecnego reżimu, Mateusza Piskorskiego.
Dr. Piskorski został bezprawnie aresztowany (bez postawienia zarzutów) półtora roku temu (sic!). Wolność dla więźniów politycznych! Klasowa solidarność naszą bronią!

1 maja 2017 roku Postępowa Młodzież Polski uczciła Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy na ulicach stolicy RP – Warszawy. W demonstracji RSS udział wzięło około 300 osób.
Hej naprzód marsz, proletariat!

1 maja 2017 roku demonstrowaliśmy nasze proletariackie i rewolucyjne poglądy w stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie. W manifestacji w centrum miasta udział wzięło ponad 3 tysiące obywateli.
Robotnicza solidarność naszą bronią. Klasowy internacjonalizm naszą strategią. Naszą przyszłością: socjalizm!

22 kwietnia br. PMP w Łodzi wzięła udział w manifestacji na rzecz tolerancji i poszanowania odmienności.
Manifestacja zgromadziła kilkadziesiąt osób w centrum miasta.
Młodzi polscy postępowcy zdecydowanie sprzeciwiają się dyskryminacji obywatelskiej z jakiegokolwiek względu! Polska socjalna, postępowa i tolerancyjna.
Brawo Łódź!

Postępowa Młodzież Polski w Poznaniu wzięła udział w manifestacji antyrasistowskiej 8 kwietnia br. Zgromadzenie zorganizowały środowiska demokratyczne i wolnościowe działające w tym mieście. Celem manifestacji było okazanie sprzeciwu wobec odradzającego się w Polsce nacjonalizmu i faszyzmu.
Rasizm nie przejdzie. Młodzi postępowcy przeciwstawiają się mu z całą swoją mocą!

Warszawa:
PMP uczestniczyła 8 kwietnia br. w proteście pracowników Poczty Polskiej, zdradzonych przez główne centrale związkowe. W proteście uczestniczyło około 1000 robotników pocztowych z całego kraju.
PMP w pełni popiera słuszne żądania pracowników Poczty Polskiej.
Solidarność klasowa naszą bronią. Precz z wyzyskiem!

PMP wzięła 06.04.17 r. udział w Łodzi w pikiecie pod biurem rządzącej burżuazyjnej partii PiS. Celem zgromadzenia było nagłośnienie walki o podstawowe prawa kobiet (w tym prawa reprodukcyjne). W pełni solidaryzujemy się z walką kobiet polskich o równe traktowanie, równe szanse i brak dyskryminacji pod jakimkolwiek względem. Ciała kobiet należą wyłącznie do nich samych!

28 marca PMP w Zielonej Górze (woj. lubuskie) rozniosła kolejne postępowe i rewolucyjne ulotki.
Młodzi postępowcy z woj. lubuskiego angażują się w działalność informacyjno-uświadamiającą w celu przyciągnięcia do ruchu robotniczego nowych osób z terenu Zielonej Góry i okolic.

18 marca Postępowa Młodzież Polski w Łodzi wzięła udział w pikiecie antyfaszystowskiej. Zgromadzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem skupiło ponad 30 osób.
Łodzianie chcieli w ten sposób zademonstrować swój sprzeciw wobec wspieranej przez władze RP ideologii nacjonalistycznej i faszystowskiej.
Łodzianie przeciw faszyzmowi! No pasaran!

PMP Londyn 18 marca wzięła udział w manifestacji antyrasistowskiej w centrum stolicy Brytanii. W demonstracji, która przeszła ulicami miasta wzięło udział ponad 30 tysięcy osób. Reprezentowane były wszystkie główne brytyjskie związki zawodowe, lewicowe partie i organizacje społeczne. Mieszkańcy Londynu reagowali bardzo pozytywnie na naszą manifestację, która była jedną z największych demonstracji antyrasistowskich w centrum Londynu.

PMP Londyn (UK) wzięła udział 4 marca br. w demonstracji robotniczej, która sprzeciwia się planom prywatyzacji brytyjskiej służby zdrowia (NHS). Prywatyzacja doprowadzi do zwolnień, pogorszenia świadczeń i wzrostu śmiertelności. W manifestacji wzięło udział 100 tysięcy osób, w tym związkowcy i aktywiści partii lewicowych. Polskich postępowców godnie reprezentowała PMP.
Służba zdrowia – wyłącznie publiczna i dostępna dla każdego!

4 marca br. Postępowa Młodzież Polski Łódź wzięła udział w pochodzie zorganizowanym z okazji 8 marca i Międzynarodowego Dnia Kobiet.
PMP uczciła w ten sposób również tragicznie zmarłe robotnice Bangladeszu, których 851 zginęło 24.04.2013 r. w mieście Dhaka.
Dopiero w socjalizmie kobiety staną się naprawdę wolne.
Niech żyje walka o prawa kobiet!

Łódź:
PMP wzięła 26 lutego udział w demonstracji antyfaszystowskiej w centrum miasta. Celem zgromadzenia jest pokazanie naszego konsekwentnego sprzeciwu wobec rasizmu i propagowania przez kapitalistyczne władze RP postaw ksenofobicznych.
Precz z faszyzmem, nacjonalizmem i kapitalizmem! No pasaran!

PMP uczciła w Słupsku (woj. pomorskie) pamięć o bohaterskich wyzwolicielach z Armii Czerwonej, którzy polegli w bojach z hitlerowskim okupantem. 12 lutego br. zapaliliśmy pamiątkowe znicze pod historycznym pomnikiem Armii Radzieckiej.
Jesteśmy tutaj zawsze i walczymy o pamięć historyczną!

23 stycznia br. PMP Opole odwiedziła cmentarz żołnierzy radzieckich żeby złożyć kwiaty i zapalić pamiątkowy znicz.
Postępowcy z Opola pamiętają o naszej historii, czczą bohaterów i oddają należny hołd wszystkim tym, którzy polegli w walce o wolną, socjalistyczną i demokratyczną Polskę.
Nigdy nie zapomnimy!

Postępowa Młodzież Polski wzięła udział 18 stycznia br. w obchodach rocznicy wyzwolenia Łodzi przez Ludowe Wojsko Polskie i Armię Radziecką. PMP odwiedziła tego dnia Mauzoleum i Muzeum na Radogoszczu.
Bojownicy w walce z faszyzmem zawsze w naszej pamięci!

PMP w Berlinie (Niemcy) wzięła udział w manifestacji upamiętniającej zamordowanych rewolucjonistów: Różę Luksemburg i Karola Liebknechta. Tegoroczna manifestacja odbyła się w stolicy RFN 15 stycznia.
Uczestników: około 10 tysięcy osób z partii robotniczych z całego świata. Polski ruch robotniczy godnie reprezentowała tego dnia PMP.

Żeby pożytecznie rozpocząć 2017 rok PMP Zielona Góra rozprowadziła 6 stycznia kolejną turę postępowych ulotek. Dzięki rewolucyjnym ulotkom docieramy z naszym przekazem do coraz większej ilości mieszkańców woj. lubuskiego.
Konsekwentnie odbudowujemy klasowy ruch robotniczy w Polsce.

24.12.16 r., PMP – woj. łódzkie odwiedziła po raz kolejny cmentarz w Pabianicach przy ulicy Jana Kilińskiego. Zapaliliśmy tam symboliczne znicze pod pomnikiem bohaterów Armii Czerwonej, którzy polegli w walce o wyzwolenie ziem polskich spod okupacji nazistowskiej.

1 grudnia br. PMP w woj. łódzkim włączyła się w akcję charytatywną, pomagając w zbiórce darów dla najbardziej potrzebujących osób (w tym bezdomnych) na terenie Łodzi i okolic.
Kapitalizm prowadzi do pogłębiania nierówności społecznych, spychając rzesze ludzi na ekonomiczny margines.
Pomoc wzajemna i solidarność klasowa naszą bronią!

26 listopada 2016 r. PMP w Zielonej Górze przeprowadziła akcję ulotkową. Rozprowadziliśmy kilkadziesiąt ulotek informacyjnych.
Dzięki młodym postępowcom mieszkańcy Zielonej Góry mogą liczyć na ciekawą lekturę.
Ponownie zachęcamy do włączania się w działalność ruchu robotniczego w woj. lubuskim!

11 listopada 2016 r. PMP wzięła udział w manifestacji antyfaszystowskiej w centrum Warszawy. Tego dnia demonstrowaliśmy swój sprzeciw wobec rosnącej fali faszyzmu, ksenofobii i nacjonalizmu, jaka zalewa nasz kraj.
Nie ma zgody klasy robotniczej na panoszenie się faszystów po polskich ulicach.
No pasaran!

11 listopada br. PMP wykonała w Warszawie serię napisów o treści postępowej i edukacyjnej.
Informujemy w ten sposób o naszych celach, dążeniach oraz wartościach ideowych, jakie prezentuje ruch robotniczy. 11 listopada zwracamy baczną uwagę na zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez środowiska faszystowskie i nacjonalistyczne.

Z okazji 99. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej PMP w Łodzi wykonała serię napisów o charakterze uświadamiającym i informacyjnym.
Chcieliśmy tym samym przypomnieć mieszkańcom Łodzi o pięknych, robotniczych tradycjach tego miasta.
Niech żyją zdobycze Rewolucji Październikowej!

7 listopada br. PMP obchodziła XX-lecie rewolucyjnego ruchu młodzieżowego w Polsce po 1989 r.
Zebrani Tow. wzięli udział w przemarszu pod czerwonymi sztandarami przez miejscowość Kudowa Zdrój (woj. dolnośląskie). Mieszkańcy miasta zareagowali na nas bardzo pozytywnie.

W Święto Zmarłych 1 listopada br. PMP w Wałbrzychu (Dolny Śląsk) odwiedziła cmentarz żołnierzy radzieckich, żeby złożyć poległym w walce z faszyzmem należny hołd.
Zapaliliśmy pamiątkowe znicze na mogiłach poległych Czerwonoarmistów.
Cześć i chwała Armii Radzieckiej!

Z okazji Święta Zmarłych 01.11.2016 r. PMP odwiedziła groby żołnierzy radzieckich, którzy polegli w walce o wyzwolenie ziem polskich spod okupacji III Rzeszy. Armia Czerwona poniosła ogromne ofiary wyzwalając Europę spod faszyzmu.
PMP zapaliła żałobne znicze pod pomnikiem Armii Czerwonej w Pabianicach (woj. łódzkie). Wieczna cześć i chwała Armii Czerwonej i Ludowemu Wojsku Polskiemu!

9 października br. PMP wzięła udział w demonstracji przeciwko partii Torysów (reakcyjna Partia Konserwatywna) w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Konserwatyści odpowiedzialni są w UK za niezliczone ataki na prawa pracownicze, warunki płacy i pracy klasy robotniczej.
Ich antyspołeczne działania uderzają także w zamieszkałą na Wyspach polską klasę robotniczą.
Precz z Torysami i kapitalizmem!

3 października br. PMP Opole wzięła udział w manifestacji w ramach Czarnego Protestu, sprzeciwiając się planom reakcyjnego rządu PiS na usługach kościelnych fanatyków. Przeciwstawiamy się zdecydowanie próbom kryminalizacji praw reprodukcyjnych kobiet.
Ciała kobiet należą wyłącznie do nich samych!

2 października br. (w ramach Czarnego Protestu) PMP Łódź wzięła udział w demonstracji przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej.
Penalizacja aborcji jest chorym, szkodliwym wymysłem fundamentalistów religijnych, z którym trzeba walczyć za wszelką cenę.
Ciała kobiet nie są towarem!

Pod koniec września 2016 r. PMP Londyn prowadziła intensywną akcję uświadamiająco-informacyjną. Celem rozprowadzanych w mieście wlepek jest jednoczenie klasy robotniczej.
Ponadto, chcemy w ten sposób kształtować pozytywne wzorce wśród młodzieży.

15 września br. Postępowa Młodzież Polski w Dobroniu w woj. łódzkim przeprowadziła kampanię informacyjną, rozklejając nasze materiały na terenie miasta.
Rozprowadziliśmy w ten sposób po raz kolejny znaczną ilość materiałów uświadamiających, które docierają do miejscowej młodzieży.

13 września br. PMP Londyn (UK) rozprowadziła w mieście kilkadziesiąt wlepek o charakterze rewolucyjnym i informacyjnym.
Kampania uświadamiająca w Londynie ma na celu jednoczenie pod wspólnym sztandarem imigranckich robotników, którzy w Wielkiej Brytanii poddawani są ogromnemu wyzyskowi.

9 września PMP w miejscowości Dobroń (woj. łódzkie) rozwiesiła serię materiałów informacyjnych.
Rozprowadziliśmy kilkadziesiąt plakatów o treści rewolucyjnej i klasowej. Reakcja mieszkańców: wielkie zainteresowanie.
Wiemy, że tego typu działania pozwolą nam odbudować w niedalekiej przyszłości klasowy ruch robotniczy w Polsce.

7 września 2016 r. Postępowa Młodzież Polski w Zielonej Górze roznosiła postępowe, klasowe i rewolucyjne ulotki. Akcja skierowana była do mieszkańców miasta, którzy tak wiele zawdzięczają okresowi socjalizmu w Polsce.
Nasze ulotki rozeszły się bardzo szybko. Mieszkańcom życzymy miłej lektury!

5 września br. PMP w Londynie wykonała serię napisów o charakterze uświadamiającym i zachęcającym do przystępowania w szeregi rewolucyjnego ruchu robotniczego.
Solidarność robotnicza oraz klasowy internacjonalizm naszą wspólną bronią!

5 września br. PMP Wałbrzych przeprowadziła akcję ulotkową. Dzięki rozklejonym w centrum miasta materiałom mieszkańcy mogli dowiedzieć się o najnowszych przedsięwzięciach podejmowanych przez rewolucyjny ruch młodzieżowy w Polsce.
Wałbrzych walczy i nigdy się nie poddaje!

3 września br. Postępowa Młodzież Polski przeprowadziła w Łodzi akcję informacyjną, która miała na celu upowszechnienie wiedzy o ideach ruchu robotniczego, komunistycznego, rewolucyjnego i demokratycznego. PMP Łódź zachęca wszystkich mieszkańców miasta i okolic do czytania naszych materiałów i angażowania się w działalność ruchu robotniczego.
W jedności pracowniczej tkwi nasza siła!

26 sierpnia br. PMP w Łodzi przeprowadziła kampanię informacyjno-uświadamiającą o treści postępowej. Celem rozwieszonych plakatów było dotarcie z naszym przekazem do jak najszerszej grupy mieszkańców Łodzi.
Kilkadziesiąt plakatów spotkało się ze sporym zainteresowaniem okolicznych osób.
Niech żyje robotnicza Łódź!

20 sierpnia br. delegacja PMP odwiedziła w Paryżu m.in. cmentarz Père-Lachaise, gdzie pochowani są Komunardzi (w tym generałowie Komuny Paryskiej z 1871 roku: Jarosław Dąbrowski oraz Walery Wróblewski).
Pamięć o naszych wielkich poprzednikach to bardzo ważne zadanie dla młodych postępowców.
Cześć i wieczna chwała Komunardom!

Pod koniec lipca br. PMP uczciła pamięć o jednym z najwybitniejszych działaczy i przywódców polskiego ruchu robotniczego – Tow. Edwardzie Gierku.
Delegacja PMP zapaliła na grobie zmarłego w 2001 r. I sekretarza PZPR żałobne znicze. Grób Tow. Gierka codziennie odwiedzają ludzie, którzy pamiętają jego „złotą dekadę”.
Cześć i chwała E. Gierkowi!

21 czerwca br. Postępowa Młodzież Polski w Wałbrzychu przeprowadziła kampanię reklamową/informacyjną, której celem było zaznajomienie mieszkańców miasta z ideologią postępową i rewolucyjną.
Wykorzystaliśmy kilkadziesiąt ulotek o treści klasowej.
Zapraszamy mieszkańców Wałbrzycha do włączenia się w szeregi ruchu robotniczego!

18 czerwca w Łodzi Postępowa Młodzież Polski wzięła udział w obchodach rocznicy Rewolucji 1905 roku. Uczciliśmy w ten sposób pamięć o naszych wielkich, wybitnych poprzednikach. W obchodach wzięło udział kilkaset osób z różnych organizacji lewicowych.
Młodzi postępowcy nigdy nie zapomną ogromnego wkładu rewolucyjnego polskiego proletariatu w dzieło wyzwolenia człowieka z okowów kapitalizmu!

18 czerwca 2016 r. PMP w Łodzi wzięła udział w proteście przeciw bezprawnemu uwięzieniu Mateusza Piskorskiego, przewodniczącego partii Zmiana. Protest odbył się w stolicy woj. łódzkiego. Jego celem było także zwrócenie uwagi społecznej na represje wymierzone w cały polski ruch robotniczy.
Wszystkich nas nie zamkniecie!

Jeśli postęp, to tylko w prawdziwie internacjonalistycznym towarzystwie.
Zdjęcie ze zbiorów PMP Londyn (UK).
Musimy promować wzorce tolerancji i otwartości w zakładach pracy – przy jednoczesnym zachowaniu rewolucyjnej dyscypliny we własnych szeregach!

Na przełomie maja i czerwca 2016 r. PMP w Londynie zajęła się rozpowszechnianiem informacji o naszej stronie WWW oraz o polskim rewolucyjnym ruchu robotniczym. Naszym celem pozostaje dotarcie do jak najszerszej grupy (głównie polskich) robotników w stolicy Brytanii.
Tylko zjednoczeni możemy skutecznie walczyć o nasze prawa!

28 maja br. Postępowa Młodzież Polski Łódź wzięła udział w demonstracji solidarnościowej pod siedzibą biura PiS w Łodzi, w sprawie uwolnienia jednego z więźniów politycznych kapitalistycznej RP – przewodniczącego partii Zmiana, Mateusza Piskorskiego.
Precz z represjami politycznymi wymierzonymi w ruch robotniczy!

14 maja br. Postępowa Młodzież Polski roznosiła w Łodzi ulotki o tematyce demokratycznej, rewolucyjnej i postępowej.
Celem przedsięwzięcia było zachęcenie Łodzian do przystępowania do PMP oraz zasilania szeregów postępowego ruchu robotniczego w Polsce.

11 maja 2016 r. PMP Łódź przeprowadziła akcję uświadamiającą/reklamową na terenie miasta. Celem jej było rozpowszechnienie wiedzy o naszej postępowej organizacji oraz polskim ruchu robotniczym.
Nasze lewicowe wlepki rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki.

Z okazji Dnia Zwycięstwa nad faszyzmem, 9 maja br. PMP Łódź złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobach żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli w walce o wyzwolenie ziem polskich spod nazistowskiej niewoli.
Cześć ich pamięci!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy – 1 maja – PMP wzięła udział w demonstracji robotniczej w centrum stolicy RP. Tego dnia protestowaliśmy w Warszawie przeciwko wyzyskowi i poniżeniu ludzi pracy najemnej w Polsce.
Uczestników: około 250 osób z różnych organizacji lewicowych. Chodźcie z nami!

PMP Londyn wzięła 16 kwietnia br. udział w demonstracji robotniczej, która odbyła się w sobotę w centrum stolicy Brytanii. Postępowa Młodzież Polski godnie reprezentowała rewolucyjną polską klasę robotniczą na emigracji w tym państwie.
Uczestników: około 150 tysięcy osób (głównie członkowie związków zawodowych, organizacji imigrantów, bezrobotnych oraz partii robotniczych różnych odcieni).

5 kwietnia br. PMP – organizacja londyńska otrzymała darowiznę w wysokości 44 funtów GBP na cele polityczne. Darowiznę przekazała Tow. Angela P.
Z całego serca dziękujemy wspomnianej Towarzyszce i obiecujemy, iż pieniądze zostaną mądrze spożytkowane – zakupiliśmy m.in. nowe robotnicze sztandary.

Dnia 8 marca Postępowa Młodzież Polski – organizacja łódzka wzięła udział w obchodach Dnia Kobiet. Z tej okazji odwiedziliśmy cmentarz komunalny na Dołach w Łodzi, by upamiętnić i zapalić znicze na grobie wybitnej polskiej rewolucjonistki, która walczyła o socjalizm i sprawę robotniczą – Władysławy Bytomskiej. Tow. Bytomska została bestialsko zamordowana przez siepaczy sanacyjnego reżimu.
PMP Łódź życzy pracującym kobietom wszystkiego najlepszego!

28 lutego br. młodzi postępowcy wykonali w Łodzi serię napisów o charakterze uświadamiającym. Celem tej akcji było szerzenie idei postępu i świadomości klasowej w woj. łódzkim.
Mieszkańcy Łodzi mogli się dzięki nam dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

22 lutego PMP Łódź wzięła udział w proteście zorganizowanym przeciwko bezprawnej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Protest odbył się w centrum Łodzi, gdzie amerykańscy żołnierze „chwalili się przed mieszkańcami swoim sprzętem”.
Amerykańskie bazy i wojska okupacyjne precz z polskiej ziemi!

18.01.2016 r. na ul. Zgierskiej w Łodzi uczczona została pamięć o poległych żołnierzach Armii Radzieckiej i Ludowego Wojska Polskiego, którzy ginęli w walkach o wyzwolenie narodowe i społeczne Rzeczpospolitej. Tow. z PMP godnie reprezentowali ruch robotniczy. Na koniec zgromadzenia odśpiewano Międzynarodówkę i Mazurek Dąbrowskiego. Cześć i chwała naszym wyzwolicielom: Ludowemu Wojsku Polskiemu i Armii Radzieckiej!

25 grudnia 2015 r. PMP w Łodzi podjęła akcję uświadamiającą oraz reklamową. Celem jej było rozpowszechnienie wiedzy o działalności polskiego ruchu robotniczego.
W ruch poszły farby, a gościnne łódzkie mury stały się miejscem propagowania idei postępu, wolności, równości oraz sprawiedliwości społecznej.

Na przełomie października i listopada 2015 roku – z okazji 98. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej – PMP Londyn (UK) przeprowadziła intensywną akcję informacyjną oraz edukacyjną.
Rozeszło się ponad 250 postępowych wlepek z adresem naszej strony www.

24 października 2015 roku Postępowa Młodzież Polski z woj. łódzkiego wzięła udział w Marszu Zamkniętych Fabryk.
W przemarszu śladami zamkniętych zakładów pracy w Łodzi udział wzięło kilkadziesiąt osób.
Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców na ruinę, w jakiej znaleźliśmy się po 1989 roku.

12 września 2015 r. PMP Londyn wzięła udział w manifestacji solidarnościowej z uchodźcami z Bliskiego Wschodu i Afryki. Celem masowej demonstracji było okazanie solidarności z masową migracją proletariatu Libii, Syrii, Afganistanu i Iraku. Odpowiedzialność za masową skalę migracji i katastrofę humanitarną ponoszą państwa NATO i rządząca nimi burżuazja. W manifestacji wzięło udział ponad 50 tysięcy osób.

20 czerwca 2015 roku PMP oddział Londyn wzięła udział w masowej demonstracji związkowej, której celem miało być zwrócenie uwagi społecznej na ataki rządu Torysów na świadczenia socjalne pobierane przez m.in. członków klasy robotniczej.
Demonstracja cieszyła się ogromnym poparciem społecznym. Udział wzięło w niej ponad 250 tysięcy osób. Delegacja PMP spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem Londyńczyków.

9 maja br. PMP wzięła udział w pikiecie w Poznaniu, której celem było wyrażenie sprzeciwu wobec niskich płac oraz prześladowań wymierzonych w ruch związkowy. Coraz częściej w Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. „pracujących-biednych” – staczania się proletariatu w szeregi lumpenproletariatu i prekariatu. Celem akcji było zwrócenie uwagi społecznej na złe warunki pracy i pogarszające się wynagrodzenia w szeregach klasy robotniczej.

1 maja 2015 r. PMP wzięła udział w ogólnopolskiej manifestacji z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy w Warszawie. Wśród ponad 200 uczestników manifestacji (zorganizowanej przez KSS) rozdawane były ulotki, odezwy itd.

1 maja 2015 roku PMP świętokrzyskie wykonała serię napisów politycznych o treści klasowej oraz antykapitalistycznej.
Celem akcji miało być rozreklamowanie PMP oraz idei postępu społecznego wśród mieszkańców miasta Kielce.

31 stycznia 2015 roku PMP Londyn wzięła udział w manifestacji ruchu lokatorskiego i robotniczego przeciwko podwyżkom czynszów i złym warunkom mieszkaniowym w Wielkiej Brytanii.
Kilka tysięcy uczestników protestowało przeciwko błędnej polityce mieszkaniowej lokalnych władz brytyjskich. Kryzys mieszkaniowy uderza m.in. w robtników – imigrantów z Polski.

Pod koniec grudnia 2014 roku PMP Londyn (UK) wykonała serię napisów uświadamiających o treści klasowej, rewolucyjnej i postępowej.
Akcja ta rozpropagować miała ideały ruchu robotniczego, demokratycznego, komunistycznego oraz informować o PMP.

18 października 2014 roku delegacja Postępowej Młodzieży Polski wzięła udział w masowej demonstracji związków zawodowych oraz ruchu robotniczego w Londynie (UK).
Celem manifestacji było wyrażenie sprzeciwu wobec łamania praw pracowniczych oraz okazanie solidarności robotniczej wobec ataków burżuazji na ruch pracowniczy.

Na początku sierpnia 2014 r. PMP Londyn wzięła udział w manifestacji sprzeciwu wobec napaści na Palestynę. Rzeź Gazy pochłonęła już tysiące ofiar, skutkując zniszczoną infrastrukturą, rozbudową nielegalnych osiedli izraelskich oraz umocnieniem się syjonistycznej, faszyzującej władzy w Izraelu.
PMP domaga się natychmiastowego wycofania Izraela z okupowanych terytoriów Palestyny!

21 czerwca 2014 roku Postępowa Młodzież Polski w Łodzi wzięła udział w inscenizacji obchodów rocznicy Rewolucji 1905 roku w tym mieście.
Uczestnicy obchodów Rewolucji 1905 roku chcieli w ten sposób przypomnieć mieszkańcom Łodzi o chwalebnej, rewolucyjnej tradycji ich miasta.
Łódź na zawsze czerwona!

a