Bieżące działania PMP

Postępowa Młodzież Polski, jako część ogólnokrajowego ruchu postępowego, pozostaje jedną z najaktywniejszych organizacji lewicowych w Polsce.
W dziale tym zamieszczamy sprawozdania z naszych działań oraz akcji podejmowanych przez naszych sympatyków i zwolenników ruchu postępowego z Polski i zagranicy.
Zdjęcia plus krótki opis wydarzenia przesyłajcie na nasz adres: Ogólnopolski mail PMP
Oto niektóre z naszych przedsięwzięć z ostatnich lat:


28 lipca br. PMP w Zielonej Górze przeprowadziła akcję ulotkową w blokach. Celem naszym jest dotarcie z postępowym przekazem do jak najszerszego grona odbiorców.
Chodźcie z nami. Niech ziemia lubuska znów zatętni socjalistyczną energią!

Ruch POSTEP.ORG zorganizował w Łodzi I Festiwal „Postęp”, który odbył się w dniach 21-23 lipca. Celem naszym jest integracja postępowych działaczy i sympatyków z całej Polski. Za rok planujemy dokładnie takie samo przedsięwzięcie. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Z okazji Święta Odrodzenia Polski PMP w Łodzi odwiedziła Pomnik Czynu Rewolucyjnego, który upamiętnia Rewolucję 1905-1907 roku. Młodzi postępowcy dbają o zachowanie pamięci o wielkich dokonaniach rewolucyjnego ruchu robotniczego.
Niech żyje i zwycięża rewolucja socjalna!

Z okazji Święta Odrodzenia Polski 22 lipca, PMP wykonała też napisy o charakterze postępowym na terenie Kielc.
Nigdy nie zapominamy o dokonaniach naszych wielkich poprzedników! Niech żyje pamięć o wielkich zdobyczach Manifestu Lipcowego!

Z okazji Święta Odrodzenia Polski PMP w Łodzi przeprowadziła akcję ulotkową, która miała na celu propagowanie wiedzy historycznej na temat Manifestu PKWN (22 lipca 1944 r.) wśród mieszkańców tego miasta.
Rozeszło się dużo lewicowych ulotek, a przechodnie reagowali na nas bardzo pozytywnie.

Z okazji Święta Odrodzenia Polski PMP Londyn przeprowadziła w stolicy Wielkiej Brytanii akcję malowania napisów o treści postępowej i rewolucyjnej.
Celem przedsięwzięcia było dotarcie z naszym przekazem do jak najszerszej liczby imigranckich robotników z Polski na terenie UK.

21 lipca br. odbył się w Warszawie kolejny Zjazd PMP. Zgromadzeni w siedzibie FZZ „Metalowcy” delegaci PMP ustalili program oraz taktykę działalności na najbliższe dwa lata.
Chodźcie z nami!

PMP wzięła udział w proteście przeciw wizycie prezydenta USA, D. Trumpa w Warszawie. Protest odbył się 6 lipca br.
Nie ma naszej zgody na imperializm i nowe wojny rozpętywane przez armię USA!
Okupanci precz z polskiej ziemi!

PMP w Londynie (UK) wzięła dziś udział w manifestacji przeciwko rządowi Torysów oraz ich antyludowej polityce cięć socjalnych uderzających w klasę robotniczą. Protestujemy także przeciw kapitalizmowi, który bezpośrednio do takiej polityki prowadzi. Manifestacja 1 lipca br. zgromadziła ponad 100 tysięcy uczestników.

24 czerwca PMP wzięła udział w obchodach rocznicy Rewolucji 1905 roku w Łodzi. Tego dnia maszerowaliśmy ul. Piotrkowską, śpiewając postępowe pieśni.
Niech żyje rewolucja socjalna i wyzwolenie proletariatu! Niech żyje socjalizm!

23 czerwca br. w Łodzi Postępowa Młodzież Polski wraz z Czerwonymi Szeregami umieściła postępowy, demokratyczny i rewolucyjny banner na jednej z głównych tras miejskich.
Celem owej akcji było upamiętnienie rocznicy Rewolucji 1905 roku.
Niech żyje i zwycięża rewolucja socjalna. My nigdy nie zapominamy!

17.06.2017 r.: Postępowcy z Zielonej Góry meldują o rozniesieniu kolejnych rewolucyjnych ulotek. Zielonogórska postępowa młodzież działa 24 godziny na dobę!
Cel akcji – jak zwykle – dotarcie z postępowym i demokratycznym przekazem do miejscowej młodzieży i klasy robotniczej.

1 maja 2017 roku wzięliśmy m.in. udział w wiecu partii Zmiana na Placu Zamkowym w Warszawie. Zgromadzeni domagali się uwolnienia słynnego więźnia politycznego obecnego reżimu, Mateusza Piskorskiego.
Dr. Piskorski został bezprawnie aresztowany (bez postawienia zarzutów) półtora roku temu (sic!). Wolność dla więźniów politycznych! Klasowa solidarność naszą bronią!

1 maja 2017 roku Postępowa Młodzież Polski uczciła Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy na ulicach stolicy RP – Warszawy. W demonstracji RSS udział wzięło około 300 osób.
Hej naprzód marsz, proletariat!

1 maja 2017 roku demonstrowaliśmy nasze proletariackie i rewolucyjne poglądy w stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie. W manifestacji w centrum miasta udział wzięło ponad 3 tysiące obywateli.
Robotnicza solidarność naszą bronią. Klasowy internacjonalizm naszą strategią. Naszą przyszłością: socjalizm!

22 kwietnia br. PMP w Łodzi wzięła udział w manifestacji na rzecz tolerancji i poszanowania odmienności.
Manifestacja zgromadziła kilkadziesiąt osób w centrum miasta.
Młodzi polscy postępowcy zdecydowanie sprzeciwiają się dyskryminacji obywatelskiej z jakiegokolwiek względu! Polska socjalna, postępowa i tolerancyjna.
Brawo Łódź!

Postępowa Młodzież Polski w Poznaniu wzięła udział w manifestacji antyrasistowskiej 8 kwietnia br. Zgromadzenie zorganizowały środowiska demokratyczne i wolnościowe działające w tym mieście. Celem manifestacji było okazanie sprzeciwu wobec odradzającego się w Polsce nacjonalizmu i faszyzmu.
Rasizm nie przejdzie. Młodzi postępowcy przeciwstawiają się mu z całą swoją mocą!

Warszawa:
PMP uczestniczyła 8 kwietnia br. w proteście pracowników Poczty Polskiej, zdradzonych przez główne centrale związkowe. W proteście uczestniczyło około 1000 robotników pocztowych z całego kraju.
PMP w pełni popiera słuszne żądania pracowników Poczty Polskiej.
Solidarność klasowa naszą bronią. Precz z wyzyskiem!

PMP wzięła 06.04.17 r. udział w Łodzi w pikiecie pod biurem rządzącej burżuazyjnej partii PiS. Celem zgromadzenia było nagłośnienie walki o podstawowe prawa kobiet (w tym prawa reprodukcyjne). W pełni solidaryzujemy się z walką kobiet polskich o równe traktowanie, równe szanse i brak dyskryminacji pod jakimkolwiek względem. Ciała kobiet należą wyłącznie do nich samych!

28 marca PMP w Zielonej Górze (woj. lubuskie) rozniosła kolejne postępowe i rewolucyjne ulotki.
Młodzi postępowcy z woj. lubuskiego angażują się w działalność informacyjno-uświadamiającą w celu przyciągnięcia do ruchu robotniczego nowych osób z terenu Zielonej Góry i okolic.

18 marca Postępowa Młodzież Polski w Łodzi wzięła udział w pikiecie antyfaszystowskiej. Zgromadzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem skupiło ponad 30 osób.
Łodzianie chcieli w ten sposób zademonstrować swój sprzeciw wobec wspieranej przez władze RP ideologii nacjonalistycznej i faszystowskiej.
Łodzianie przeciw faszyzmowi! No pasaran!

PMP Londyn 18 marca wzięła udział w manifestacji antyrasistowskiej w centrum stolicy Brytanii. W demonstracji, która przeszła ulicami miasta wzięło udział ponad 30 tysięcy osób. Reprezentowane były wszystkie główne brytyjskie związki zawodowe, lewicowe partie i organizacje społeczne. Mieszkańcy Londynu reagowali bardzo pozytywnie na naszą manifestację, która była jedną z największych demonstracji antyrasistowskich w centrum Londynu.

PMP Londyn (UK) wzięła udział 4 marca br. w demonstracji robotniczej, która sprzeciwia się planom prywatyzacji brytyjskiej służby zdrowia (NHS). Prywatyzacja doprowadzi do zwolnień, pogorszenia świadczeń i wzrostu śmiertelności. W manifestacji wzięło udział 100 tysięcy osób, w tym związkowcy i aktywiści partii lewicowych. Polskich postępowców godnie reprezentowała PMP.
Służba zdrowia – wyłącznie publiczna i dostępna dla każdego!

4 marca br. Postępowa Młodzież Polski Łódź wzięła udział w pochodzie zorganizowanym z okazji 8 marca i Międzynarodowego Dnia Kobiet.
PMP uczciła w ten sposób również tragicznie zmarłe robotnice Bangladeszu, których 851 zginęło 24.04.2013 r. w mieście Dhaka.
Dopiero w socjalizmie kobiety staną się naprawdę wolne.
Niech żyje walka o prawa kobiet!

Łódź:
PMP wzięła 26 lutego udział w demonstracji antyfaszystowskiej w centrum miasta. Celem zgromadzenia jest pokazanie naszego konsekwentnego sprzeciwu wobec rasizmu i propagowania przez kapitalistyczne władze RP postaw ksenofobicznych.
Precz z faszyzmem, nacjonalizmem i kapitalizmem! No pasaran!

PMP uczciła w Słupsku (woj. pomorskie) pamięć o bohaterskich wyzwolicielach z Armii Czerwonej, którzy polegli w bojach z hitlerowskim okupantem. 12 lutego br. zapaliliśmy pamiątkowe znicze pod historycznym pomnikiem Armii Radzieckiej.
Jesteśmy tutaj zawsze i walczymy o pamięć historyczną!

23 stycznia br. PMP Opole odwiedziła cmentarz żołnierzy radzieckich żeby złożyć kwiaty i zapalić pamiątkowy znicz.
Postępowcy z Opola pamiętają o naszej historii, czczą bohaterów i oddają należny hołd wszystkim tym, którzy polegli w walce o wolną, socjalistyczną i demokratyczną Polskę.
Nigdy nie zapomnimy!

Postępowa Młodzież Polski wzięła udział 18 stycznia br. w obchodach rocznicy wyzwolenia Łodzi przez Ludowe Wojsko Polskie i Armię Radziecką. PMP odwiedziła tego dnia Mauzoleum i Muzeum na Radogoszczu.
Bojownicy w walce z faszyzmem zawsze w naszej pamięci!

PMP w Berlinie (Niemcy) wzięła udział w manifestacji upamiętniającej zamordowanych rewolucjonistów: Różę Luksemburg i Karola Liebknechta. Tegoroczna manifestacja odbyła się w stolicy RFN 15 stycznia.
Uczestników: około 10 tysięcy osób z partii robotniczych z całego świata. Polski ruch robotniczy godnie reprezentowała tego dnia PMP.

Żeby pożytecznie rozpocząć 2017 rok PMP Zielona Góra rozprowadziła 6 stycznia kolejną turę postępowych ulotek. Dzięki rewolucyjnym ulotkom docieramy z naszym przekazem do coraz większej ilości mieszkańców woj. lubuskiego.
Konsekwentnie odbudowujemy klasowy ruch robotniczy w Polsce.

24.12.16 r., PMP – woj. łódzkie odwiedziła po raz kolejny cmentarz w Pabianicach przy ulicy Jana Kilińskiego. Zapaliliśmy tam symboliczne znicze pod pomnikiem bohaterów Armii Czerwonej, którzy polegli w walce o wyzwolenie ziem polskich spod okupacji nazistowskiej.

1 grudnia br. PMP w woj. łódzkim włączyła się w akcję charytatywną, pomagając w zbiórce darów dla najbardziej potrzebujących osób (w tym bezdomnych) na terenie Łodzi i okolic.
Kapitalizm prowadzi do pogłębiania nierówności społecznych, spychając rzesze ludzi na ekonomiczny margines.
Pomoc wzajemna i solidarność klasowa naszą bronią!

26 listopada 2016 r. PMP w Zielonej Górze przeprowadziła akcję ulotkową. Rozprowadziliśmy kilkadziesiąt ulotek informacyjnych.
Dzięki młodym postępowcom mieszkańcy Zielonej Góry mogą liczyć na ciekawą lekturę.
Ponownie zachęcamy do włączania się w działalność ruchu robotniczego w woj. lubuskim!

11 listopada 2016 r. PMP wzięła udział w manifestacji antyfaszystowskiej w centrum Warszawy. Tego dnia demonstrowaliśmy swój sprzeciw wobec rosnącej fali faszyzmu, ksenofobii i nacjonalizmu, jaka zalewa nasz kraj.
Nie ma zgody klasy robotniczej na panoszenie się faszystów po polskich ulicach.
No pasaran!

11 listopada br. PMP wykonała w Warszawie serię napisów o treści postępowej i edukacyjnej.
Informujemy w ten sposób o naszych celach, dążeniach oraz wartościach ideowych, jakie prezentuje ruch robotniczy. 11 listopada zwracamy baczną uwagę na zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez środowiska faszystowskie i nacjonalistyczne.

Z okazji 99. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej PMP w Łodzi wykonała serię napisów o charakterze uświadamiającym i informacyjnym.
Chcieliśmy tym samym przypomnieć mieszkańcom Łodzi o pięknych, robotniczych tradycjach tego miasta.
Niech żyją zdobycze Rewolucji Październikowej!

7 listopada br. PMP obchodziła XX-lecie rewolucyjnego ruchu młodzieżowego w Polsce po 1989 r.
Zebrani Tow. wzięli udział w przemarszu pod czerwonymi sztandarami przez miejscowość Kudowa Zdrój (woj. dolnośląskie). Mieszkańcy miasta zareagowali na nas bardzo pozytywnie.

W Święto Zmarłych 1 listopada br. PMP w Wałbrzychu (Dolny Śląsk) odwiedziła cmentarz żołnierzy radzieckich, żeby złożyć poległym w walce z faszyzmem należny hołd.
Zapaliliśmy pamiątkowe znicze na mogiłach poległych Czerwonoarmistów.
Cześć i chwała Armii Radzieckiej!

Z okazji Święta Zmarłych 01.11.2016 r. PMP odwiedziła groby żołnierzy radzieckich, którzy polegli w walce o wyzwolenie ziem polskich spod okupacji III Rzeszy. Armia Czerwona poniosła ogromne ofiary wyzwalając Europę spod faszyzmu.
PMP zapaliła żałobne znicze pod pomnikiem Armii Czerwonej w Pabianicach (woj. łódzkie). Wieczna cześć i chwała Armii Czerwonej i Ludowemu Wojsku Polskiemu!

9 października br. PMP wzięła udział w demonstracji przeciwko partii Torysów (reakcyjna Partia Konserwatywna) w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Konserwatyści odpowiedzialni są w UK za niezliczone ataki na prawa pracownicze, warunki płacy i pracy klasy robotniczej.
Ich antyspołeczne działania uderzają także w zamieszkałą na Wyspach polską klasę robotniczą.
Precz z Torysami i kapitalizmem!

3 października br. PMP Opole wzięła udział w manifestacji w ramach Czarnego Protestu, sprzeciwiając się planom reakcyjnego rządu PiS na usługach kościelnych fanatyków. Przeciwstawiamy się zdecydowanie próbom kryminalizacji praw reprodukcyjnych kobiet.
Ciała kobiet należą wyłącznie do nich samych!

2 października br. (w ramach Czarnego Protestu) PMP Łódź wzięła udział w demonstracji przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej.
Penalizacja aborcji jest chorym, szkodliwym wymysłem fundamentalistów religijnych, z którym trzeba walczyć za wszelką cenę.
Ciała kobiet nie są towarem!

Pod koniec września 2016 r. PMP Londyn prowadziła intensywną akcję uświadamiająco-informacyjną. Celem rozprowadzanych w mieście wlepek jest jednoczenie klasy robotniczej.
Ponadto, chcemy w ten sposób kształtować pozytywne wzorce wśród młodzieży.

15 września br. Postępowa Młodzież Polski w Dobroniu w woj. łódzkim przeprowadziła kampanię informacyjną, rozklejając nasze materiały na terenie miasta.
Rozprowadziliśmy w ten sposób po raz kolejny znaczną ilość materiałów uświadamiających, które docierają do miejscowej młodzieży.

13 września br. PMP Londyn (UK) rozprowadziła w mieście kilkadziesiąt wlepek o charakterze rewolucyjnym i informacyjnym.
Kampania uświadamiająca w Londynie ma na celu jednoczenie pod wspólnym sztandarem imigranckich robotników, którzy w Wielkiej Brytanii poddawani są ogromnemu wyzyskowi.

9 września PMP w miejscowości Dobroń (woj. łódzkie) rozwiesiła serię materiałów informacyjnych.
Rozprowadziliśmy kilkadziesiąt plakatów o treści rewolucyjnej i klasowej. Reakcja mieszkańców: wielkie zainteresowanie.
Wiemy, że tego typu działania pozwolą nam odbudować w niedalekiej przyszłości klasowy ruch robotniczy w Polsce.

7 września 2016 r. Postępowa Młodzież Polski w Zielonej Górze roznosiła postępowe, klasowe i rewolucyjne ulotki. Akcja skierowana była do mieszkańców miasta, którzy tak wiele zawdzięczają okresowi socjalizmu w Polsce.
Nasze ulotki rozeszły się bardzo szybko. Mieszkańcom życzymy miłej lektury!

5 września br. PMP w Londynie wykonała serię napisów o charakterze uświadamiającym i zachęcającym do przystępowania w szeregi rewolucyjnego ruchu robotniczego.
Solidarność robotnicza oraz klasowy internacjonalizm naszą wspólną bronią!

5 września br. PMP Wałbrzych przeprowadziła akcję ulotkową. Dzięki rozklejonym w centrum miasta materiałom mieszkańcy mogli dowiedzieć się o najnowszych przedsięwzięciach podejmowanych przez rewolucyjny ruch młodzieżowy w Polsce.
Wałbrzych walczy i nigdy się nie poddaje!

3 września br. Postępowa Młodzież Polski przeprowadziła w Łodzi akcję informacyjną, która miała na celu upowszechnienie wiedzy o ideach ruchu robotniczego, komunistycznego, rewolucyjnego i demokratycznego. PMP Łódź zachęca wszystkich mieszkańców miasta i okolic do czytania naszych materiałów i angażowania się w działalność ruchu robotniczego.
W jedności pracowniczej tkwi nasza siła!

26 sierpnia br. PMP w Łodzi przeprowadziła kampanię informacyjno-uświadamiającą o treści postępowej. Celem rozwieszonych plakatów było dotarcie z naszym przekazem do jak najszerszej grupy mieszkańców Łodzi.
Kilkadziesiąt plakatów spotkało się ze sporym zainteresowaniem okolicznych osób.
Niech żyje robotnicza Łódź!

20 sierpnia br. delegacja PMP odwiedziła w Paryżu m.in. cmentarz Père-Lachaise, gdzie pochowani są Komunardzi (w tym generałowie Komuny Paryskiej z 1871 roku: Jarosław Dąbrowski oraz Walery Wróblewski).
Pamięć o naszych wielkich poprzednikach to bardzo ważne zadanie dla młodych postępowców.
Cześć i wieczna chwała Komunardom!