143. rocznica urodzin W. I. Lenina

W. Lenin pozostaje jednym z najwybitniejszych myślicieli w dziejach ludzkości

Dlaczego my, ludzie pozbawieni wszystkiego, żyjący w trudnych warunkach, potrafimy odnosić sukcesy w naszej walce? Dzięki Leninowi, który pokazał nam jak być rewolucjonistą i patriotą. Lenin był, jest i będzie największym przywódcą wyzwolenia narodów na całym świecie.

– Amílcar Cabral.

Władimir Iljicz Uljanow (ps. Lenin) obchodził by dziś swe 143. urodziny. Jeden z głównych przywódców Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej urodził się bowiem 22 kwietnia 1870 roku w Symbirsku.

Człowiek ten jest jedną z najważniejszych postaci w historii nowożytnej. Swymi działaniami oraz pracą teoretyczną dał przykład wszystkim młodym postępowcom jak należy postępować w starciu z reżimem kapitalistycznym.

Z okazji rocznicy urodzin W. Lenina młodzi działacze polskiego ruchu robotniczego złożyli należny mu hołd, składając jednocześnie podziękowania za wielkie dokonania naszego wielkiego poprzednika.

Dziś w Rosji, na Białorusi (oraz w innych państwach) obchodzona jest 143. rocznica urodzin przywódcy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej – Włodzimierza Lenina. Rocznicowe obchody organizują przede wszystkim członkowie i sympatycy ruchu robotniczego, komunistycznego, postępowego oraz demokratycznego. Wczoraj odbywały się uroczyste akademie, a dziś pod mauzoleum Lenina zostały złożone kwiaty.
Rocznicowe wieńce spoczęły także pod wieloma pomnikami wodza rewolucji na całym świecie oraz w miejscach związanych z historią ruchu robotniczego.

Tow. BobH.

Dodaj komentarz