1 Maja – wszyscy na ulice!

Klasa robotnicza musi powstać z kolan i walczyć o swoje – kapitalizm sam się nie obali!

„Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym, jutro wszystkim my!”

– Międzynarodówka (1871).

Już jutro obchodzimy najważniejsze święto w roku – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Na całym świecie odbędzie się masa demonstracji, pikiet i pochodów. Tego dnia wspominamy przede wszystkim robotników poległych w Chicago w 1886 roku oraz pokazujemy całemu światu jak liczna i bojowa jest klasa robotnicza.

W ostatnich latach w Polsce nadal brakuje masowego uczestnictwa w demonstracjach 1-majowych, ale liczymy na to, iż wkrótce sytuacja ta ulegnie znacznej poprawie.

Jako PMP wzywamy do udziału w manifestacjach, pikietach i pochodach wszędzie tam, gdzie tylko są one organizowane.

Jeśli nie zgadzacie się ideowo z organizatorami danej manifestacji, to możecie przecież stawić się pod swoimi sztandarami, ze swoim sprzętem nagłaśniającym, ulotkami, a co najważniejsze: ze swoimi poglądami.

Nie leńmy się! Uczcijmy to najważniejsze święto w roku jak najlepiej potrafimy. Pokażmy kapitalistom, że nie damy się bezkarnie wyzyskiwać!

W Polsce ogólnokrajowe manifestacje organizowane przez ruch robotniczy odbędą się m.in. w Warszawie (o 9.30 z Ronda De Gaulle’a) i Wrocławiu (o 13.00 z Placu 1 Maja).

Czerwony sztandar w górę!
Redakcja POSTEP.ORG

Dodaj komentarz