Forum

Profil działalności Spółdzielni "Postęp"  

RSS

Zwiazek
(@zwiazek)
Member Admin
19/12/2017 6:23 pm  

Witam.

Jak Waszym zdaniem Spółdzielnia Pracy "Postęp" powinna działać? Mamy wiele pomysłów na profil i zakres naszej działalności oraz pewien wkład finansowy. Nadal - oczywiście - potrzebujemy więcej osób, które chcą odmienić swoje życie i przestać raz na zawsze pracować dla kapitalistów, a zacząć dla siebie samych oraz dla kolektywu. Nadal też potrzebujemy więcej pieniędzy, rozkręcenie biznesu nie jest w końcu tanie ani proste.

Jakieś konkretne propozycje: restauracja, hotel, warsztat samochodowy, handel, usługi? Są różne opcje...

OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
20/12/2017 8:15 am  

Restauracja/knajpa wegańska - nie ma ich (chyba) zbyt wiele a od lat wzrasta ilość wegetarian i wegan.
Natomiast co do reszty to warsztat samochodowy na ten przykład wymagałby od nas znajomości tematu - przynajmniej 80/90% z nas powinno jednak znać się na tym choć trochę (ja nie mam o tym pojęcia w ogóle). Gastronomia jest łatwiejsza ale trzeba też zdawać sobie sprawę, że w systematycznie biedniejącym społeczeństwie każda działalność gospodarcza jest ryzykowna i ciężko jednoznacznie na coś wskazać.

OdpowiedzCytat
Mundury
(@mundury)
Member Admin
23/12/2017 11:33 pm  

Tak, to prawda.

Ubożejące społeczeństwo to i mniejsze pieniądze do wydania (mniejszy popyt na dobra i usługi). Poprzedni wniosek również jest dość oczywisty: każda forma działalności wiąże się z podjęciem niemałego ryzyka (inwestujemy w końcu w to przedsięwzięcie lwią część naszych oszczędności).

W sytuacji tak powszechnej nędzy być może najlepszym pomysłem byłoby otworzenie zakładu pogrzebowego. To w końcu nigdy nie przestaje być aktualne 🙂

Na chwilę obecną nie widzimy raczej innego wyjścia jak skupienie się na drobnym handlu/usługach. Większa działalność produkcyjna wymaga (niestety) ogromnego wkładu finansowego już na starcie...

OdpowiedzCytat

Praca