Forum

Chętni do współtworzenia Spółdzielni Pracy "Postęp"  

  RSS

Lion_Luk
(@lion_luk)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 56
30/08/2017 2:50 am  

Hej.

Nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie powołamy do życia naszą postępową spółdzielnię pracy, ale już w chwili obecnej za zasadne uważamy ogłoszenie wszem i wobec, iż poszukujemy ewentualnych ochotników, którzy chcieli by w przyszłości utworzyć razem z nami demokratyczną, w pełni socjalistyczną oraz postępową spółdzielnię pracy.

Jakie Waszym zdaniem powinny być wstępne warunki przyjęcia chętnych osób do grona spółdzielców? Od jakiego minimalnego początkowego wkładu finansowego powinniśmy zacząć i jakiego profilu spółdzielnia miałaby (według Was) największe szanse powodzenia?

Wszelkie sugestie mile widziane!


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
30/08/2017 3:20 am  

Wydaje mi się, że 6-7tys. zł na ten moment od 10 osób powinno "od bidy" styknąć - to jest oczywiście w mojej opinii próg minimalny.

Warunek współpracy powinien być w mojej opinii tylko jeden - przynależność do ruchu "Postęp" - nie ważne czy do PMP, związku zawodowego, Partii, organizacji kobiet itd. to bez znaczenia ważne powinno być zaangażowanie minimum rok w którąś ze struktur.

Może troszkę wygórowane mam wymogi ale wydają mi się sensowne czekam na opinie pozostałych z Was.

Natomiast co do typu spółdzielni to pojęcia nie mam - trzeba by się zastanowić ale dopiero jak znajdziemy chętnych to rozpatrzymy wspólnie i demokratycznie wszystkie pomysły.

Edytowany:5 miesięcy  temu

OdpowiedzCytat
Zwiazek
(@zwiazek)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 24
01/10/2017 4:09 am  

Na pewno nie będziemy w ramach naszej demokratycznej i socjalistycznej Spółdzielni pracować jak szanowna obywatelka z obrazka 🙂 35 godzin pracy w tygodniu to jest nasze maksimum.

Edytowany:4 miesiące  temu

OdpowiedzCytat
  
Praca