Forum

Polska kapitalistyczna "tworzy" miejsca pracy  

  RSS

Zwiazek
(@zwiazek)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 24
05/12/2017 5:34 pm  

Kiedyś (w lepszych czasach PRL) w Polsce miejsca pracy tworzyło się w zakładach pracy, w różnych przedsiębiorstwach itd. Dziś, miejsca pracy lepiej tworzyć dla jednych pachołków systemu do pilnowania w zamknięciu innych ofiar systemu...

https://opole.onet.pl/patryk-jaki-najnowoczesniejsze-wiezienie-w-europie-powstanie-w-woj-opolskim-to-bedzie/8x1wdw2

Co sądzicie o takiej polityce państwa polskiego? 🙂


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
05/12/2017 7:03 pm  

Jestem zwolennikiem poprawy warunków sanitarnych w więzieniach - to też są ludzie więźniowie oczywiście powinni pracować na swoje utrzymanie i na zachcianki.
Natomiast co do głównego wątku - to jasne, że społeczeństwo się polaryzuje w kapitalizmie i jasne jest też to, że dokonuje się kumulacja kapitału - coraz więcej należy do coraz mniejszej ilości ludzi przez co wzrasta bieda która popycha ludzi do kradzieży, wyłudzeń itd. itd.


OdpowiedzCytat
Lion_Luk
(@lion_luk)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 56
12/12/2017 4:11 pm  

Nóż się w kieszeni otwiera. Kiedyś Opolszczyzna tętniła życiem, za PRL-u powstawały nowe zakłady pracy (głównie przemysłu spożywczego, budowlanego oraz maszyn i urządzeń), wzrastała liczba ludności itd.

Dziś, ludzie z Opolszczyzny głównie wyjeżdżają za chlebem do większych ośrodków miejskich lub za granicę. Śmieszny zaś Ministerek "chwali się" nowym więzieniem...


OdpowiedzCytat
  
Praca