Forum

Jaki kierunek?  

  RSS

Mundury
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 6
03/09/2017 8:58 pm  

Cześć.

Czy Waszym zdaniem Organizacja Mundurowa "Postęp" powinna zająć się od ręki przyjęciem jednolitego umundurowania, treningiem fizycznym i politycznym (organizacją ćwiczeń polowych), czy raczej powinniśmy się skupić na budowie organizacji dzień po dniu, edukując na początek nowych działaczy, sprawdzając ich solidność, oddanie Sprawie i dyscyplinę?

W swej działalności - na pewno - warto abyśmy odwoływali się do pięknych tradycji Gwardii Ludowej - Armii Ludowej, Ludowego Wojska Polskiego itd. Warto było by od czasu do czasu zorganizować, np. rajd śladem jednego z oddziałów AL, wziąć udział w uroczystościach rocznicowych jednej z partyzanckich bitew z II wojny światowej itp.

Jak sądzicie, Tow.?

 

Edytowany:3 miesiące  temu

OdpowiedzCytat
karolg12345
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 55
05/09/2017 3:56 am  

Wydaje mi się, że OM będzie potrzebować solidnych struktur w związku z tym uważam że na początku powina ona skupić się na osobach sprawdzonych w ruchu Postęp + jak się trafi okazja (np. jakiś trener sztuk walki) to można zrobić wyjątek natomiast kiedy organizacja się umocni, zewrze szeregi to warto ułatwić wstęp dla osób z krótkim bądź żadnym stażem w ruchu.


OdpowiedzCytat
Lion_Luk
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 45
28/09/2017 6:18 pm  

Moim zdaniem w przypadku Organizacji Mundurowej "Postęp" kluczowym zagadnieniem jest staż każdego danego kandydata, który chce przynależeć do naszej mundurówki 🙂

Wstęp do org. mundurowej powinien być zarezerwowany wyłącznie dla osób, które mają przynajmniej kilkuletni staż (udokumentowany i potwierdzony) w ruchu robotniczym. Powinna to być organizacja awangardowa pod każdym względem, dostępna jedynie dla Tow. o nieposzlakowanej opinii w ruchu robotniczym.

Nawiązanie do naszych wielkich poprzedników z GL-AL wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. W końcu gdyby nie oni, nie byłoby dziś niepodległej Rzeczpospolitej.

Kwestie umundurowania, wyposażenie i zakres szkolenia taktycznego, fizycznego i teoretycznego - to sprawa na przyszłość, kiedy już zbierzemy jakąś pokaźną grupę oddanych Sprawie działaczek i działaczy.


OdpowiedzCytat
Pionierzy
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 11
16/11/2017 6:49 pm  

Zbudowanie i umocnienie zdyscyplinowanej młodzieżówki i partii robotniczej - to zadanie priorytetowe. Na tej bazie warto w przyszłości tworzyć Organizację Mundurową "Postęp".

Udział (już teraz) w uroczystościach związanych z bitwami partyzanckimi GL-AL to pomysł ze wszech miar słuszny. Należy pamiętać o dokonaniach naszych wielkich poprzedników.

Umundurowanie i kwestie szkolenia taktycznego i ideologicznego - tutaj nie powinno być żadnych większych trudności, znając nasze doświadczenie w rewolucyjnym ruchu robotniczym 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca