Forum

Najgorszy rząd RP w historii  

  RSS

Kobiety
(@kobiety)
Member Admin
Dołączył:6 miesięcy  temu
Posty: 26
07/10/2017 4:00 am  

Jak w temacie.

Jaki (który) rząd po 1989 roku zasługuje na miano najgorszego, najbardziej destrukcyjnego i antyspołecznego gabinetu w historii państwa polskiego?

Konkurencja jest ogromna. Wielu pretendentów. Kto będzie zwycięzcą? 🙂

Czy skrajnie neoliberalny rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego z 1991 roku? Czy może sklerykalizowany do granic absurdu rząd Hanny Suchockiej z 1992 roku? Może zaś Waszym faworytem będzie pseudolewicowy rząd Włodzimierza Cimoszewicza z 1996 roku? Zapewne mocnymi kandydatami będą też kreatury pokroju premierów Millera, Buzka, Belki, Kaczyńskiego i Tuska 🙂

Może zaś Wasz wybór padnie na nasze ostatnie premiery: Szydło i Kopacz?

Prosimy też o uzasadnienie czemu wybrany przez Was rząd uważacie za najgorszy w historii. Zapraszamy do dyskusji 🙂


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:6 miesięcy  temu
Posty: 67
08/10/2017 1:15 pm  

Wszystkie rządy po 89r. były siebie warte ale w mojej opinii warte wyróżnienia są trzy - rząd Mazowieckiego jako ten pierwszy typowo neoliberalny, poza tym rządy pseudo-lewicy 96r. Cimoszewicza (antykomunistyczna konstytucja - warta wspomnienia) oraz Leszka Millera 2001r.
Wszystkie te rządy łączyła antyludowa polityka - natomiast wyróżniały się one tym, że rząd Mazowieckiego zakończył Polskę Ludową i oficjalnie zdemontował resztki socjalizmu na rzecz kapitalizmu.
A te dwa pozostałe łączy jedna wspólna cecha - socjaldemokracja u steru udowadniała, że niczym nie różni się od prawicy.


OdpowiedzCytat
Lion_Luk
(@lion_luk)
Member Admin
Dołączył:6 miesięcy  temu
Posty: 62
10/10/2017 4:30 am  

Najgorsze rządy to zawsze te, które najbardziej podporządkowują klasę robotniczą dyktaturze kapitalistów. W naszej historii były to rządy Mazowieckiego, Bieleckiego i Olszewskiego (wszystko początek lat '90).

Niewiele lepsze jednak były ekipy prowadzące do sklerykalizowania Polski, podporządkowania polskiej racji stanu interesom NATO i UE oraz odpowiedzialne za haniebną politykę napaści na Jugosławię, Irak, Afganistan, czy udział Polski w destabilizacji Ukrainy, Syrii i Libii. Tutaj bezkonkurencyjne były ekipy Hanny Suchockiej, Włodzimierza Cimoszewicza, Leszka Millera, Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska oraz premier Szydło i Kopacz.

Naprawdę ciężko wybrać najgorszy w historii. Każdy z nich był najgorszy pod pewnymi względami 🙂


OdpowiedzCytat
Mlodziez
(@mlodziez)
Member Admin
Dołączył:6 miesięcy  temu
Posty: 21
28/10/2017 6:01 am  

Zdecydowanie jednym z najgorszych rządów w historii był gabinet Jerzego Buzka, który odpowiedzialny był za szereg nieudanych reform - na lata pogrążających kraj w chaosie (reforma edukacji, służby zdrowia, administracyjna oraz ubezpieczeń społecznych).

Edytowany:4 miesiące  temu

OdpowiedzCytat
  
Praca