Forum

Kościół Rzymsko-Katolicki w dzisiejszej Polsce  

  RSS

karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
03/01/2018 8:30 pm  

Witam, jak w temacie - wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę ile złego wyrządza nam Kościół Katolicki w Polsce w związku z tym chciałbym znać Waszą opinię na ten temat - jak walczyć z ich wpływami. Czy samo odseparowanie państwa od kościoła jest wystarczającym rozwiązaniem czy może należałoby podjąć czynną walkę informacyjną (promować naukę, racjonalne myślenie) a może znajdują się między nami zwolennicy rozwiązań znanych nam z Albanii czasów Envera Hodży...?


OdpowiedzCytat
Lion_Luk
(@lion_luk)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 56
07/01/2018 12:43 am  

Konsekwentny i całkowity rozdział kościołów i związków wyznaniowych od państwa w zupełności wystarczy. O ile jedynie zostanie zrealizowany w socjalizmie faktycznie, a nie jedynie na papierze.

Dobrze wiemy, iż w kapitalizmie taki rozdział w Polsce nigdy nie nastąpi. Nie opłaca się on ani klasom posiadającym, ani kościelnej hierarchii. Jedynie socjalistyczne wyzwolenie ludzi pracy najemnej będzie tu gwarantem postępu i wspomnianego rozdzielenia.

Z zabobonami nie ma sensu walczyć na siłę i otwarcie bo przynosi to jedynie skutek odwrotny od zamierzonego. Kiedy ludzie będą mieli pracę, dach nad głową, bezpieczeństwo socjalne i możliwość rozwoju, zdobywania wykształcenia oraz czas na odpoczynek i rozrywkę, to i potrzeba ulegania metafizycznym mrzonkom będzie coraz mniejsza.

Edytowany:2 tygodnie  temu

OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
13/01/2018 11:35 am  

Temat nie jest prosty - sam z jednej strony muszę zgodzić się ze stwierdzeniem, że "Z zabobonami nie ma sensu walczyć na siłę i otwarcie bo przynosi to jedynie skutek odwrotny od zamierzonego. Kiedy ludzie będą mieli pracę, dach nad głową, bezpieczeństwo socjalne i możliwość rozwoju, zdobywania wykształcenia oraz czas na odpoczynek i rozrywkę, to i potrzeba ulegania metafizycznym mrzonkom będzie coraz mniejsza." ale z drugiej strony od czasów Lenina Kościół (przynajmniej w mojej opinii) przeszedł ewolucję stając się agendą kapitalizmu nie tylko propagandowo (jak za czasów Lenina) ale i stał się faktyczną podporą i przedłużeniem ręki amerykańskiego i/lub europejskiego imperializmu - widzieliśmy dobrze jak pieniążki były transferowane z CIA do N$ZZ-u. 
Wydaje mi się, że kościół (cały czas mówię o KRK - żeby była jasność do innych związków wyznaniowych przejdę później) dziś należałoby uznać za za realne zło, wrogą siatkę i zamknąć a dla chrześcijan zorganizować własny, nie sterowany z Waszyngtonu związek wyznaniowy - rozwiązanie rodem z Korei Północnej gdzie taki chrześcijański związek wyznaniowy istnieje.

http://pl.exploredprk.com/krld/religia/

Co do innych związków wyznaniowych - nie widzę potrzeby jakiś specjalnych zabiegów gdyż są zbyt słabe w naszym kraju to po pierwsze a po drugie zwyczajnie są (z reguły jak np. protestanci czy żydzi) zdecentralizowani przez co nie stanowią zagrożenia dla młodego państwa socjalistycznego.


OdpowiedzCytat
Zwiazek
(@zwiazek)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 24
21/01/2018 6:48 pm  

Kościół katolicki w Polsce powoli, acz bardzo regularnie i sukcesywnie traci swych wyznawców. Coraz mniej ludzi uczęszcza na msze, coraz mniej ludzi przyjmuje księży po kolędzie, coraz mniej ludzi bierze śluby kościelne, coraz mniej ludzi chrzci swoje dzieci.

To może się wydawać bardzo powolny (zbyt wolny) proces, ale postępuje on w sposób niepowstrzymany i każdy z hierarchów kościelnych zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Z faktów tych zdajemy sobie sprawę również my.

Laicyzacja Polski i Polaków jest faktem, a skala tego zjawiska w najbliższych latach nasili się jeszcze bardziej. Za kilka dekad skala wpływów hierarchii kościelnej zmaleje w sposób ogromny. To właśnie dlatego teraz muszą oni nakraść jak najwięcej publicznych pieniędzy, aby zabezpieczyć się na przyszłe chude lata.

Jedyne co można zrobić to konsekwentnie odseparować kościoły i związki wyznaniowe od państwa i bezwzględnie bronić i pilnować tego rozdziału - nie finansując jednocześnie w żaden sposób z publicznych pieniędzy działań któregokolwiek związku wyznaniowego.

Co do samej natury hierarchii kościelnej i jej roli w działalności antypaństwowej nie trzeba się nawet rozwodzić. Kościół zawsze występował przeciw postępowi społecznemu, przeciw nauce, przeciw filozofii itd. W swej historii Watykan (a w ślad za nim Kościół Katolicki w Polsce) bardzo często zajmował stanowisko wrogie interesom Rzeczpospolitej, współpracując z zaborcami oraz okupantem (a nawet czynnie ich wspierając). Działalność KRK od ponad tysiąca lat wychodzi temu państwu na złe.


OdpowiedzCytat
  
Praca