Forum

Dekomunizacja w Polsce.  

RSS

Katarzyna A.
Member Admin
24/08/2017 7:58 pm  

Hej. Zapraszam do dzielenia się największymi absurdami związanymi z ”dekomunizacją” w Polsce. 😉

OdpowiedzCytat
Lion_Luk
Member Admin
26/08/2017 3:10 pm  

Moim zdaniem jednym z największych absurdów tej antyrobotniczej i antykomunistycznej histerii jest likwidowanie nazw ulic mających za patronów osoby zmarłe na wiele lat przed rewolucją socjalistyczną w Polsce i powstaniem PRL, np. Ludwik Waryński, Róża Luksemburg, Feliks Dzierżyński (choć i tak nazwisk tej dwójki ostatnich rewolucjonistów od dawna nie uświadczymy w przestrzeni publicznej - a szkoda).

Ponadto, sama walka z nazwami ulic, które wywodzą się z socjalizmu jest totalnym kretynizmem. Nigdzie indziej na świecie ta antyrobotnicza paranoja po 1989 roku nie przybrała tak dziwacznego kształtu, jak w Polsce.

No, może za wyjątkiem dzisiejszej neonazistowskiej Ukrainy...

Edytowany:4 tygodnie  temu

OdpowiedzCytat
Katarzyna A.
Member Admin
28/08/2017 12:36 pm  

To prawda, w Polsce nie potrafimy szanować historii. 

Zwiazek polubić
OdpowiedzCytat
Partia
Member Admin
04/09/2017 6:23 pm  

Szczególnie obrzydliwym i antydemokratycznym przejawem tej antyrobotniczej i antykomunistycznej histerii jest walka rządzącej obecnie Polską burżuazji z historią polskiego rewolucyjnego antyfaszyzmu (Brygady Międzynarodowe, Dąbrowszczacy, partyzanci Gwardii Ludowej-Armii Ludowej, bojownicy z polskim faszyzmem okresu Sanacji itd.).

Pomimo jednak ich wściekłej nagonki, po kolejnej rewolucji socjalnej w Polsce, prawowici patroni naszych ulic, placów, szkół, szpitali, zakładów pracy oraz zniszczone pomniki powrócą na swe miejsce.

Zwiazek polubić
OdpowiedzCytat
piotr.kilen
Member Admin
13/09/2017 6:31 pm  

Pisałem już o tym kiedyś. Generalnie pomysł idiotyczny ponieważ myśliciele, działacze, organizacje socjalistyczne wpisały się trwale w historię naszego narodu i naszego państwa. Nie należy ich zmieniać. Można nie mieć poglądów socjalistycznych, ale nazwy ulic mają upamiętniać znaczące postacie, organizacje, wydarzenia itp: z dziejów naszego społeczeństwa i państwowości, a takowych o zabarwieniu socjalistycznym było wiele. Ja np nie jestem zwolennikiem państwa feudalnego, ale wcale nie pragnę i nie działam w tym kierunku aby zdefeudalizować ulicę np: Stefana Batorego, czy Jana III Sobieskiego. Są to postacie znaczące dla historii naszej państwowości i naszego społeczeństwa, dlatego idiotyzmem byłoby je zmieniać.  

Zwiazek polubić
OdpowiedzCytat
Zwiazek
Member Admin
15/09/2017 2:19 am  

Ataki kapitalistów na nazwy ulic, placów i szkół dotknęły także znanych i cenionych związkowców współtworzących rewolucyjny ruch robotniczy i związkowy.

Takie zachowania należy tępić, gdziekolwiek się jedynie pojawią! Potrzeba będzie wielu lat żeby naszych wybitnych patronów przywrócić na należne im miejsce.

OdpowiedzCytat

Praca