Forum

Wybory prezydenckie w Libii  

  RSS

Lion_Luk
(@lion_luk)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 56
18/12/2017 6:28 pm  

https://www.rt.com/newsline/413469-gadaffi-son-run-for-president/

Syn zamordowanego przez imperialistów M. al-Kaddafiego ogłosił swój start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jak sądzicie, czy najemnicy NATO, którzy aktualnie sprawują kontrolę nad większością obszaru Libii, pozwolą w ogóle na odbycie się choć częściowo wolnych wyborów?


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
19/12/2017 12:11 am  

Nie. Tzn. nie doszukiwałbym się fałszerstw w wynikach (to jest zbyt oczywiste) po prostu CIA wesprze finansowo i politycznie kontrkandydata albo zastraszy tego - konotacje rodzinne jeszcze nie znaczą, że ten chłopak będzie drugim Kaddafim, bo choć Kaddafi komunistą nie był to jednak warto mu przybić piątkę za konsekwentną postawę antyimperialistyczną.


OdpowiedzCytat
Pionierzy
(@pionierzy)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 19
24/12/2017 10:44 pm  

Wybory (jakiekolwiek) przeprowadzane w sytuacji gdy spora część kraju pogrążona jest nadal w wojnie domowej między obrońcami Zielonej Libii a najemnikami NATO z drugiej strony - są i będą jedynie fikcją. Reszta Libii nie jest pod niczyimi rządami, za wyjątkiem jedynie może zbrojnych lokalnych watażków i ich prywatnych oddziałów najemnych zbirów. W tej sytuacji wybory to jakiś ponury żart.

Oczywiście, synowi Kaddafiego życzymy powodzenia (o ile realizowałby przynajmniej część polityki swego ojca). Jeśli jednak tak będzie, to jego los jest już teraz przesądzony. Jego pozycja startowa wobec zbirów z NATO jest z kolei o stokroć gorsza, niż jego ojca. Położenie, doprawdy, mało godne pozazdroszczenia.


OdpowiedzCytat
  
Praca