Forum

Czy nadszedł już czas na partię robotniczą?  

  RSS

Lion_Luk
(@lion_luk)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 56
24/08/2017 7:39 pm  

Pojawia się obecnie zagadnienie: czy nadszedł już czas żeby w Polsce powołać do życia rewolucyjną partię robotniczą?

Czy w obliczu ogromnej ofensywy sił kapitalistycznych, dominacji burżuazji i jej światopoglądu w przestrzeni publicznej oraz ciągle nieprzezwyciężonej słabości ruchu robotniczego, należy już w tej chwili dążyć do powołania postępowej partii robotniczej?

Czy może należało by raczej postawić najpierw na budowę i rozwój klasowego związku zawodowego - także bazującego na marksizmie-leninizmie - a dopiero potem (mając oparcie w szeregach związkowych) dążyć do budowy, rozwoju oraz rejestracji pierwszej po 1989 roku partii (faktycznie) robotniczej w Polsce?

Nasze środowisko jest w tej sprawie dość mocno podzielone, choć nie brak na pewno zwolenników budowy takiej partii już tutaj i teraz (w tym moja skromna osoba).

Jakie jest Wasze zdanie?


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
28/08/2017 10:50 pm  

Ogólnie rzecz ujmując to zależy jeżeli będzie dość osób do budowy silnego związku zawodowego to partia tak czy owak powinna powstać przy okazji, że tak powiem. Nie widzę powodu żeby nie dało się tego połączyć - owszem może nie wszystko na raz ale w krótkim odstępie czasu jak najbardziej.

 

 


OdpowiedzCytat
Lion_Luk
(@lion_luk)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 56
31/08/2017 11:13 pm  

Ogólnie rzecz biorąc - największymi problemami, z jakimi się musimy na codzień mierzyć, są: słaba mobilizacja aktywu organizacji rewolucyjnych, dość mały odsetek tych, którzy w organizacji robotniczej wytrzymują dłużej niż 2/3 lata (przy jednocześnie aktywnej postawie) oraz braki finansowe.

Jeśli tylko uda nam się przezwyciężyć choć jeden z tych czynników (naszych największych bolączek) to uważam, iż nadejdzie czas na aktywne tworzenie partii robotniczej w PL.

Ze wszystkich wspomnianych problemów najszybciej (chyba) uporamy się z brakami finansowymi...


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
01/09/2017 3:29 am  

Jasne oczywiście najgorsze jest to, że w praktyce te problemy są ze sobą sprzężone - brak dużej ilości ludzi = niewielkie życie organizacji co sprawia, że ludzie tracą zapał niestety.

Co zrobisz jak nic nie zrobisz - jak to mówią.

Damy radę choć z górki nie będzie. 🙂


OdpowiedzCytat
Mlodziez
(@mlodziez)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 18
11/09/2017 10:24 pm  

Wszyscy członkowie ruchu postępowego w Polsce powinni wspólnie uczestniczyć w demonstracjach, organizować wspólne akcje, konferencje, rozdawanie ulotek itp.

Wszelka aktywność w terenie jest dla ruchu postępowego bezcenna.

Tylko działając wspólnie, zacieśniając więzy między poszczególnymi inicjatywami POSTEP.ORG możemy liczyć na odbudowę rewolucyjnego ruchu robotniczego w PL.

Młodzież zawsze z partią, a partia zawsze z młodzieżą! 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca