Forum

Zamachy terrorystyczne  

  RSS

Zwiazek
(@zwiazek)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 24
03/09/2017 12:15 pm  

Kto ponosi główną odpowiedzialność za zdarzające się ostatnio zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej? Na kim spoczywa Waszym zdaniem wina za doprowadzenie tych ludzi do tak desperackich kroków, jak choćby wysadzenie się w powietrze w tłumie ludzi?

Dyskusję czas zacząć.


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
06/09/2017 1:12 pm  

Imperializm.


OdpowiedzCytat
Postep
(@Postep)
Member Admin
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 23
19/09/2017 4:17 pm  

Swoje trzy grosze dorzucają w tym przypadku też różnego rodzaju fundamentalistyczne odłamy religijne, które za obietnicę raju po śmierci są w stanie przekonać zdesperowanych ludzi do najgłupszych możliwych czynów.


OdpowiedzCytat
karolg12345
(@karolg12345)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 67
19/09/2017 6:23 pm  

Fundamentalistyczne ruchy typu ISIS w mojej opinii powstają na wskutek imperialistycznych działań (głównie choć nie tylko) krajów zrzeszonych w NATO. Zupełnie normalnym zjawiskiem jest to, że kraje dotknięte agresją zaczynają się bronić, podczas okupacji działania militarne partyzantów są oczywiście nielegalne a same grupki głęboko zakonspirowane - co tworzy idealną wręcz szansę na radykalizację tych grup - oczywiście w takim wypadku pozostają dwie drogi (chyba, że struktura została dokładnie zaplanowana przez specjalny pion np. rządu który stał się ofiarą grabieżcy (jak np. nasze rodzime ZWZ czy później AK) niemniej nawet taka struktura będzie się rozpadać prędzej czy później na prawo i lewo np. z AK wyodrębniła się choćby NSZ)- w prawo bądź w lewo - o ile struktury lewicowe są oparte na proletariacie, drobnomieszczaństwie oraz inteligencji to struktury prawicowe muszą pozostać oparte na drobnej burżuazji narodowej kraju podbitego oraz na drobnomieszczaństwie.
Drobnomieszczaństwo stanowi łatwą pożywkę zarówno dla (głównie choć nie tylko oczywiście) anarchistów oraz dla faszystów.

Kolejną kwestią jest to, że większość krajów arabskich albo była jeszcze w trakcie transformacji do kapitalizmu albo miała jeszcze mocną nadbudowę feudalną stąd tak ostre przywiązanie do religii która przenika każdy najdrobniejszy aspekt życia miejscowych (podobnie sprawa wyglądała choćby w Chinach przed Rewolucją Kulturalną - tam z kolei konfucjanizm został zmiażdżony przez masy ludowe kierowane przez lewicowe skrzydło KPCh) ale mniejsza z tym.

Edytowany:4 miesiące  temu

Mundury i Birkut polubić
OdpowiedzCytat
Mundury
(@mundury)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 15
24/09/2017 2:43 pm  

Faktycznie, ogromnym błędem było by nie zauważenie tego, iż za sporą częścią różnych fundamentalistycznych ugrupowań (jak ostatnio ISIS) stoją ogromne fortuny i masa wyeksportowanej broni przez rządy USA, Izraela, Turcji oraz Arabii Saudyjskiej.

To wspomniane państwa ponoszą największą odpowiedzialność za falę (na pozór) bezmyślnego terroru, jaki ogarnął w ostatnich latach kraje Bliskiego Wschodu.

Nieprzypadkowo w sieci dostępne są filmy pokazujące czarno na białym źródła finansowania tzw. Państwa Islamskiego, czy wcześniej Al-Kaidy.

Wuj Sam płaci, wuj Sam wymaga...


OdpowiedzCytat
Spoldzielnia
(@spoldzielnia)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 16
24/10/2017 7:54 pm  

Kapitalizm i imperializm - to dwie główne przyczyny powtarzających się ataków terrorystycznych. Znamienne jest jednak to, iż mimo straszenia nas przez media burżuazyjne zewsząd zamachami i zagrożeniem terrorystycznym, liczba zamachów terrorystycznych w Europie spada regularnie od blisko 30 lat...

Odwrotnie jest jednak z histerią dotyczącą terroryzmu w mediach. Tutaj im mniej zamachów, tym więcej paniki 🙂


OdpowiedzCytat
Piotr K
(@piotr-kilen)
Member Admin
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 44
25/10/2017 3:09 pm  

Odpowiedzialność ponoszą sprawcy tych zamachów oraz osoby ich opłacające oraz sponsorujące.

Jak bym był bardzo religijny powiedziałbym, że również osoby modlące się za pomyślność przebiegu tych akcji, ale nie przesadzajmy :).  


OdpowiedzCytat
Postep
(@Postep)
Member Admin
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 23
31/10/2017 9:05 am  

Terroryzm to broń ubogich i zdesperowanych. Tak można powiedzieć generalnie. Nie wyklucza to jednak bogatych i potężnych sponsorów, którzy z różnych politycznych względów chcą w jakimś regionie rozpętać chaos, nakręcić spiralę strachu, obalić lokalny rząd itp.

Można zaryzykować stwierdzenie, iż obecnie za terroryzm na świecie odpowiadają głównie największe mocarstwa kapitalistyczne oraz lokalne potęgi gospodarcze, polityczne i militarne (m.in. USA, Izrael, Turcja, Francja, Wielka Brytania, Arabia Saudyjska).


OdpowiedzCytat
  
Praca