Forum

Zamachy terrorystyczne  

  RSS

Zwiazek
Member Admin
Dołączył:3 tygodnie  temu
Posty: 4
03/09/2017 12:15 pm  

Kto ponosi główną odpowiedzialność za zdarzające się ostatnio zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej? Na kim spoczywa Waszym zdaniem wina za doprowadzenie tych ludzi do tak desperackich kroków, jak choćby wysadzenie się w powietrze w tłumie ludzi?

Dyskusję czas zacząć.


OdpowiedzCytat
karolg12345
Member Admin
Dołączył:1 miesiąc  temu
Posty: 33
06/09/2017 1:12 pm  

Imperializm.


OdpowiedzCytat
Postep
Member Admin
Dołączył:4 miesiące  temu
Posty: 9
19/09/2017 4:17 pm  

Swoje trzy grosze dorzucają w tym przypadku też różnego rodzaju fundamentalistyczne odłamy religijne, które za obietnicę raju po śmierci są w stanie przekonać zdesperowanych ludzi do najgłupszych możliwych czynów.


OdpowiedzCytat
karolg12345
Member Admin
Dołączył:1 miesiąc  temu
Posty: 33
19/09/2017 6:23 pm  

Fundamentalistyczne ruchy typu ISIS w mojej opinii powstają na wskutek imperialistycznych działań (głównie choć nie tylko) krajów zrzeszonych w NATO. Zupełnie normalnym zjawiskiem jest to, że kraje dotknięte agresją zaczynają się bronić, podczas okupacji działania militarne partyzantów są oczywiście nielegalne a same grupki głęboko zakonspirowane - co tworzy idealną wręcz szansę na radykalizację tych grup - oczywiście w takim wypadku pozostają dwie drogi (chyba, że struktura została dokładnie zaplanowana przez specjalny pion np. rządu który stał się ofiarą grabieżcy (jak np. nasze rodzime ZWZ czy później AK) niemniej nawet taka struktura będzie się rozpadać prędzej czy później na prawo i lewo np. z AK wyodrębniła się choćby NSZ)- w prawo bądź w lewo - o ile struktury lewicowe są oparte na proletariacie, drobnomieszczaństwie oraz inteligencji to struktury prawicowe muszą pozostać oparte na drobnej burżuazji narodowej kraju podbitego oraz na drobnomieszczaństwie.
Drobnomieszczaństwo stanowi łatwą pożywkę zarówno dla (głównie choć nie tylko oczywiście) anarchistów oraz dla faszystów.

Kolejną kwestią jest to, że większość krajów arabskich albo była jeszcze w trakcie transformacji do kapitalizmu albo miała jeszcze mocną nadbudowę feudalną stąd tak ostre przywiązanie do religii która przenika każdy najdrobniejszy aspekt życia miejscowych (podobnie sprawa wyglądała choćby w Chinach przed Rewolucją Kulturalną - tam z kolei konfucjanizm został zmiażdżony przez masy ludowe kierowane przez lewicowe skrzydło KPCh) ale mniejsza z tym.

Edytowany:3 dni  temu

OdpowiedzCytat
  
Praca