Forum

Czas by polscy związkowcy powrócili w szeregi międzynarodowego postępowego ruchu związkowego!  

  RSS

Zwiazek
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 13
03/09/2017 11:51 am  

Jak w temacie. Jak uważacie, czy tylko Światowa Federacja Związków Zawodowych stanowi sensowną organizację międzynarodową dla polskich postępowych związkowców?

Czy jest może jakaś inna międzynarodówka związkowa, do której OZZ "P" powinien w przyszłości przystąpić?

Oto krótkie sprawozdanie z działań ŚFZZ:

https://www.youtube.com/watch?v=5ru0D3mj00U


OdpowiedzCytat
karolg12345
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 55
04/09/2017 10:43 pm  

Czy ŚFZZ jest najlepszym wyborem to ciężko stwierdzić jednoznacznie - na pewno jest dobrym wyborem lepszego zwyczajnie nie znam ale to może wynikać z mojej słabej znajomości sytuacji w której znajdują się rewolucyjne międzynarodówki związkowe.


OdpowiedzCytat
Spoldzielnia
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 8
11/09/2017 10:14 pm  

Większość tych międzynarodówek związkowych zdominowanych jest przez oportunistyczne, socjaldemokratyczne bądź otwarcie żółte ZZ.

Najlepszym wyborem dla postępowych polskich związkowców jest oczywiście ta międzynarodówka, która najskuteczniej broni praw pracowniczych i konsekwentnie stoi na stanowisku rewolucyjnym i klasowym.

W sumie (w chwili obecnej) ŚFZZ jest najlepszą opcją dla nas wszystkich.


OdpowiedzCytat
Lion_Luk
Member Admin
Dołączył:3 miesiące  temu
Posty: 45
29/10/2017 9:42 am  

Ogólnie rzecz ujmując, to współpracować na forum międzynarodowym należy ze wszystkimi, którzy wyrażą taką chęć i choć w pewnym stopniu stoją po stronie obrony interesów klasy robotniczej. Nie zawsze muszą być to centrale i pojedyńcze związki o profilu rewolucyjnym i klasowym (choć taka sytuacja była by idealna).

Na pewno jednak ze wszystkich istniejących na świecie central związkowych, ŚFZZ pozostaje jedyną klasową, postępową i rewolucyjną alternatywą wobec wszelkich żółtych i sprzedajnych odłamów ruchu związkowego. O tym powinniśmy zawsze pamiętać i do członkowstwa w Federacji należy w przyszłości dążyć 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=liZuuvqqrp8


OdpowiedzCytat
  
Praca