Forum

Problemy kobiet w Polsce  

RSS

Kobiety
Member Admin
03/09/2017 8:45 pm  

Witamy.

Obecnie mamy w naszym kraju do czynienia z poważnym atakiem na prawa kobiet. Ataki te przybierają różne formy: wyzysk w miejscach pracy (niższe zarobki niż pensje pracowników - mężczyzn na tych samych stanowiskach), próby skracania urlopów macierzyńskich, zwalnianie z pracy za zachodzenie w ciążę, tolerowanie postaw seksistowskich i przemocy seksualnej w przestrzeni publicznej, ataki środowisk prawicy i reakcji na prawa reprodukcyjne oraz próby sprowadzania kobiet do roli maszynek do rodzenia dzieci.

Ze wszystkimi tymi przejawami dyskryminacji i poniżania kobiet walczymy na codzień, ale zawsze potrzebujemy i potrzebować będziemy do skutecznej walki Waszej pomocy.

Jaki rodzaj przemocy wobec kobiet jest Waszym zdaniem obecnie najbardziej palącym problemem w naszym państwie?

Edytowany:3 tygodnie  temu

OdpowiedzCytat
karolg12345
Member Admin
04/09/2017 10:55 pm  

W mojej opinii zawsze najgorszy jest wyzysk ekonomiczny gdyż to ekonomia stanowi podstawę tych wszystkich ataków. Pozwólcie, że wyjaśnię to na prostym przykładzie - wyobraźmy sobie, że mamy do czynienia z proletariuszką zarabiającą marne ochłapy w porównaniu do pozostałych osób w danym zakładzie - jest ona skrajnie stłamszona ekonomicznie - niska wypłata przy podobnych wydatkach do pozostałych osób nie daje jej możliwości uzbierania jako takich oszczędności które mogłyby stać się  zabezpieczeniem przed ewentualnym zwolnieniem wobec tego nie może sobie pozwolić na utratę pracy i z automatu godzi się na zachowania seksistowskie ze strony przełożonych byle tylko nie stracić źródła utrzymania. Podobna sytuacja może zachodzić u niej w domu przy braku niezależności finansowej.

OdpowiedzCytat
piotr.kilen
Member Admin
13/09/2017 8:16 pm  

Są to ataki skierowane przeciwko kobietom i krzywdzące kobiety.

Jednakże nie o robienie krzywdy kobietom tu chodzi. Chodzi o maksymalizację zysków. Gdy nieuświadomiony proletariusz płci męskiej mimo swojej słabej sytuacji społeczno-ekonomicznej, będzie widział, że połowa populacji ma jeszcze gorzej, nie będzie aż tak skory do buntu. Dodatkowo te wszystkie, formy ataków wymienione przez autora postu mają na celu uprzedmiotowić kobiety, sprowadzając je do roli nie tylko maszynek do płodzenia dzieci, ale także bytów na których można dopuszczać się licznych nadużyć- mniej lub bardziej dopuszczalnych społecznie.  Np: Zwiększenie ilości prac domowych, wykonywanie prac których nikt nie chce wykonać, zaspokojenie cielesno-seksulanych rządz, traktowanie kobiet jako istot które są zasadniczo od mężczyzn gorsze- bo gorzej zarabiają, można je zmuszać do cięższej pracy itd. Cóż co by nie mówić kobiety zawsze były wykorzystywane i pracowały więcej i intensywniej od mężczyzn. Niestety tak jak proletariat nie jest uświadomiony tak i kobiety nie są. Wiele razy widziałem jak mężczyźni dotykają kobiety w sposób niezgodny z normami kulturowymi dopuszczonymi w naszym kraju takich jak np uścisk dłoni, czy dotknięcie ramienia. Chodzi mi a jakieś klepanie po pupie i generalnie dotykanie po różnych częściach ciała kobiet, które są tylko koleżankami i w zdecydowanej większości przypadków kobiety te reagują śmiechem i generalnie są zadowolone, mimo iż obmacywacz za 10 minut zaczyna dotykać inną dziewczynę w ramach swoich żartów i figli. Są to zachowania które nie raz widziałem na własne oczy. Generalnie istnieje duże przyzwolenie wśród kobiet, na działania przeciwko ich interesom i generalnie niestety patrząc na zachowania kobiet przekonują mnie, że faktycznie zachowują się jakby były istotami niższymi- dlatego że spełniają społeczne wymagania stawiane im przez społeczeństwo. Wchodzą w role, zachowują się stereotypowo, dają się wykorzystywać i są z tego zadowolone bo myślą- że tak być powinno. Przykładów można by mnożyć: Mamy sale w szkole wpada jakiś owad np: pszczoła, osa, pająk itd- Natychmiast prawie wszystkie dziewczyny zaczynają piszczeć i błagać chłopaków o to żeby zabiły to zwierzątko nie ważne czy mają lat 8, 18 czy są już na studiach. O przyzwoleniu na obmacywanie się już pisałem. Dalej no nie wiem np: jakaś obsesyjna u większości dziewcząt chęć bycia idelanie ubraną, wymakijażowaną i posiadać idelane ciało. Tak,aby być jak najseksowniejsze dla mężczyzny. Oczywiście troska o estetyczny wygląd jest ważna, ale to są już zachowania obsesyjne. No i generlalnie chęć zrobienia wszystkim na około dobrze, bo chcą być dobre- a kobieta musi być miła, grzeczna, subtelna i dobra. To że sama  stawia się w pozycji cierpiętnicy, ofiary, i św. Matki Teresy, już trudno bo musi się poświęcić zgodnie z normami wpajanymi jej przez społeczeństwo. Chociaż ona na ogół nie myśli o tym, że są to arbitralne normy stawiane jej przez opresyjne społeczeństwo, tylko myśli że powinno tak być i jest to naturalne. Generalnie z radością wchodzą w stereotypowe i krzywdzące dla nich role i są z tego zadowolone gdyż myślą myślami klasy panującej. 

OdpowiedzCytat

Praca